به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، راه‌های مختلفی برای تصفیه هوای آشپزخانه و تهویه آن به هوای آزاد وجود دارد که هود آشپزخانه یکی از این راهکارهاست که به کمک مجاری خود، این هوای آلوده را به بیرون هدایت می‌کند. برای انتخاب هود آشپزخانه، چند گزینه وجود دارد که بستگی به شدت مکش و شکل و اندازه هود ی دارد که آشپزخانه شما به آن نیاز دارد. در انتخاب هود آشپزخانه، باید مواردی مانند توانایی دستگاه و سیستم مکندگی آن در نظر گرفته شود و حجم و ابعاد آن متناسب با فضای آشپزخانه انتخاب شود. در فروشگاه اینترنتی زنبیل چند نوع هود وجود دارد که می توانید با بررسی دقیق از میان مدل‌های متنوع، انتخابی بهتر داشته باشید و دستگاه را به صورت فوری تحویل بگیرید.

هود آشپزخانه زیر کابینتی

اولین مدل‌های هود آشپزخانه، هودهای زیرکابینتی بودند. هودهای قدیمی و ساده ای که صدای زیادی تولید می ‌کنند و هنوز در خانه‌های قدیمی مشغول کارند، موتور این هودها حالت هواکش دارد و فیلتر آن از جنس پشم شیشه است و نسبت به هودهای جدید، کیفیت و کارایی کمتری دارند.

هود 2

هود آشپزخانه شومینه ای یا کلاسیک

هود آشپزخانه فلت به علت اینکه صفحه مکش هود کاملاً روی اجاق گاز قرار می گیرد، بهترین مکش را در میانانواع هود دارد. هود شومینه ای یا فلت T از این دسته است، صدایی که این هودها تولید می‌کنند بستگی زیادی به نوع موتور و برند آنها دارد، برای مثال میزان صدای هود بیمکث با اخوان تفاوت دارد. هود آشپزخانه شومینه ای در طرح های شیشه، استیل، شیشه و استیل تولید می شود. این هود مجهز به فیلتر آلمینیومی قابل شستشو، سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض فیلتر است و بعضی از مدل ها از تایمر خاموش شدن خودکار و سنسور حساس به بو و دود نیز برخوردارند.

هود مورب

هود آشپزخانه مورب با زاویه 45 درجه نسبت به صفحه گاز قرار می گیرد، هود های 45 درجه به علت اینکه کاملاً بالای اجاق گاز قرار نمی گیرند، ممکن است کمی از بو را پخش کنند اما بسیاری از افراد به خاطر ظاهر زیبا و متفاوت با هودهای قدیمی، این مدل را ترجیح می دهند. البته در هودهایی با موتورهای قوی، این نکته صادق نیست یعنی تفاوتی بین مکش هود آشپزخانه مورب و فلت وجود ندارد. از نظر میزان صدا مانند هود آشپزخانه فلت بسته به موتور آن متفاوت است. هود آشپزخانه مورب در طرح های شیشه، استیل، شیشه و استیل تولید می شود. این هود مجهز به فیلتر آلمینیومی قابل شستشو و سیستم تشخیص زمان شستشو و تعویض فیلتر است.

هود 3

 

هود تو کار

یکی از ویژگی های بارز هود توکار این است که کاملاً زیر کابینت قرار می گیرد و در واقع هیچ نمایی از هود در آشپزخانه وجود ندارد و فضایی برای هود در آشپزخانه اشغال نمی شود. از نظر مکش، صدا و سایر ویژگی ها بینهود مخفی با هود فلت و هود مورب تفاوتی وجود ندارد.

هود  جزیره ای

هود های جزیره ای در واقع همان هودهای شومینه ای هستند، با این تفاوت که به جای وصل شدن به دیوار به سقف متصل می شوند. هودهای جزیره ای بسیار زیبا و لوکس هستند و بیشتر در آشپزخانه های بزرگی که گاز در مرکز آشپزخانه تعبیه شده، کاربرد دارند. از نظر کارایی، بیشتر مناسب آشپزخانه هایی است که در آن پخت و پز کمتری انجام می شود. بیشتر حالت دکوری و لوکس دارد چون به دلیل طراحی خاص، برخی از مدل های هود جزیره ای صفحه مکش کوچکی دارند. اما در مدل هایی که صفحه مکش کوچک نیست، همان کارایی هود فلت و مورب را از هود جزیره ای می توان انتظار داشت.